Найцікавіші факти про гелієві кульки

Найцікавіші факти про гелієві кулі

Повітряні гелієві кульки – це дуже доступний, яскравий спосіб продемонструвати своє хороше відношення до іншої людини. Вік одержувача не має значення оскільки різноколірні повітряні кулі дозволяють людині відчути себе по-особливому і викликають добродушні емоції.

 

 1. Спочатку гелієві кулі винаходилися з розрахунку на допомогу космічної галузі. Радянські зонди Вега- 1 і Вега- 2 в 1985 році десантували гелієві кулі в атмосферу Венери!
 2. Раніше люди використали пухирі з кишок худоби які заповнювали повітрям, місце поширення відомих на сьогодні повітряних куль.
 3. Срібні металізовані кулі були винайдені в 1970 роках. Це сталося в нью-йоркському Балеті. Виготовлені вони були з металізованого нейлону (міцного матеріалу), ці вироби коштують дорожче за своїх латексних аналогів.
 4. 27 серпня 1783 року був випущений в небо в Парижі з Марсова поля перша у світі куля. Вона була наповнена воднем. Це зміг утілити в життя учений і винахідник Жак Шарлем. На честь Шарля стали називати будь-які аеростати, наповнені іншими газами легше за повітря, – шарльерами.
 5. Англійський фізик-експериментатор Майкл Фарадей виготовив власноручно першу гумову кулю в 1824 році. За допомогою пари листів каучуку був здійснений задум, вони щільно були притиснутими один до однієї ребрами.
 6. Біорозчині саме латексні кулі.
 7. Аеростати і дирижаблі активно використовувалися в першій чверті 20 віків: на них покладали функції захисту від нападу ворожих літаків.
 8. Майже будь-кого здатний злякати несподіваний звук кульки, що лопається. Справжнісінький надзвуковий удар створює кулю, що руйнується. Після того, як виникає в надутій кулі отвір, повітря починає випускатися назовні дуже швидко, що отвір росте фактично із швидкістю звуку в гумі, що перевищує відповідну швидкість в повітрі. Саме така різниця і призводить до надзвукового удару.
 9. Якщо латексна повітряна куля опиняється в небі, то він може досягти висоту понад 6 км. Після такої висоти повітряна куля може замерзнути і руйнується на фрагменти.
 10. Англійському Дисней-парку належить рекорд по запуску найбільшої кількості гелієвих куль. Це сталося 27 серпня 1994 року на презентації мультика “Алладін” в небо злетіли 1 592 744 повітряних кулі. Запускали кулі більше 2 тисяч чоловік. Колин Ренвік керував цією подією.
 11. З 80 тисяч повітряних куль була створена найбільша об’ємна фігура робота в Сінгапурі. 42 години над цією фігурою працювало 50 чоловік.
Просмотров: (51)